LA SUETA CU VIO/TO CHATTING WITH VIO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
ColorClock
TATAL NOSTRU
DOAMNE AJUTA!
CALENDAR ORTODOX
CURRENT MOON
CARTEA ZILEI

HOROSCOP ZILNIC
DICTIONAR DE VISE
BANCUL ZILEI
MUZIC PLAYLIST AT MIX.POD


MusicPlaylist
at

Ultimele subiecte
» Remedii pentru pielea cu arsuri solare
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyMier Iul 11, 2012 1:20 pm Scris de adina frentiu

» Parfumuri
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyLun Iul 09, 2012 7:48 pm Scris de Cosmina

» ODRASLE DE VEDETE,PICATE LA BAC
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyLun Iul 09, 2012 7:43 pm Scris de Cosmina

» Ce se intampla in corp cand bem apa?
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyJoi Iul 05, 2012 11:43 pm Scris de Dexter

» 2012
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyJoi Iul 05, 2012 11:40 pm Scris de Dexter

» HOROSCOP SAPTAMANAL URANIA
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyLun Iul 02, 2012 11:31 pm Scris de Vio

» ASTROMESAJE
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyLun Iul 02, 2012 11:22 pm Scris de Vio

» ASTRELE IN IULIE 2012
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyLun Iul 02, 2012 11:19 pm Scris de Vio

» Cate iubiri mari ai in viata
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyLun Iul 02, 2012 3:58 pm Scris de astroline

» Comorile ascunse din visele noastre
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyLun Iul 02, 2012 3:47 pm Scris de astroline

» Briefing astrologic
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyLun Iul 02, 2012 3:43 pm Scris de astroline

» LUNA PLINA IN CAPRICORN SI ZOIILE
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyDum Iul 01, 2012 7:45 pm Scris de Vio

» Taramul nemuritor:HUNZA
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyDum Iul 01, 2012 6:58 pm Scris de monna123

» Ce mananci/bei acum?
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyDum Iul 01, 2012 6:48 pm Scris de Cosmina

» Sunt sexy barbatii cu chelie?
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptySam Iun 30, 2012 6:15 pm Scris de Kora

» Gradina mea in iunie,prima luna de vara
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyVin Iun 29, 2012 11:51 pm Scris de STOIANOV

» Mistere
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyVin Iun 29, 2012 11:36 pm Scris de STOIANOV

» Particulele care te tin in viata chiar daca nu respiri.
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyVin Iun 29, 2012 2:01 pm Scris de Dexter

» SCHIMBAREA LA FATA A LUMII-PLANETELE GRELE IN ACTIUNE!
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyMier Iun 27, 2012 2:29 pm Scris de Vio

» LUNA PLINA IN CAPRICORN -3 IUL.2012 ORA 21.51 ORA ROMANIEI-:O LUMINA IN NOAPTEA INTUNECATA A SUFLETULUI NOSTRU"
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyMier Iun 27, 2012 2:21 pm Scris de Vio

» VENUS IN MERS DIRECT-27 IUN.2012 ORA18.07 ORA ROMANIEI
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyMier Iun 27, 2012 2:18 pm Scris de Vio

» Sanzienele-sarbatoarea soarelui si a dragostei
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyDum Iun 24, 2012 11:33 pm Scris de JENI2

» despre...cum sa devii mai tanara!
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyDum Iun 24, 2012 7:31 pm Scris de Larisa

» ptr.un plus de racoare in casa ta..
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyDum Iun 24, 2012 7:25 pm Scris de Larisa

» INFORMATIE VITALA!!!!!
JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER EmptyVin Iun 22, 2012 7:29 pm Scris de Dexter

LA SUETA CU VIO
UTILE
TOP-SITEURI - Cele mai vizitate siteuri astazi LA SUETA CU VIO Top66 Statistici TOP-RO - Top siteuri din Romania ClickLink.ro director web Page Ranking Tool LinkPro - Director Web
Website counter
TV ONLINE

JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER

In jos

JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER Empty JUPITER IN TAUR – 4 IUNIE 2011 -11 IUNIE 2012 – VERBUL “ EU AM “ CONJUGAT DE JUPITER

Mesaj Scris de Vio Dum Iun 05, 2011 2:14 pm


Jupiter , considerat “ Marele Benefic” este un simbol al expansiunii , este cel mai adesea denumita “planeta norocului” dar nu neaparat numai ce se da , cat si modul in care sunt folosite momentele favorabile , bunurile primite.
Jupiter , cea mai voluminoasa dintre planetele ce graviteaza in jurul Soarelui, emana maretie si demnitate , protectie , bunavointa , generozitate , expansivitate , maturatie, coeziune. Lui Jupiter i se atribuie elementul aer cu calitatile UMED –CALD , este o energie mai mult calda decat umeda , o energie ce tinde sa creasca , sa matureze, sa protejeze , sa regleze , favorizeaza expansiunea. Ofera cheia atitudinii organizate, reguli si metode de ordine, ajuta si ne pune fata in fata cu situatiile favorabile, aduce “ sansa “ , rasplateste eforturile depuse, ofera toate mijloacele dar si capacitatile de a profita de sansa. Jupiter guverneaza functia hepatica, procesele supraabundente , hipertrofice, congestive, inflamatorii, palpitatiile, circulatia arteriala, obezitatea, calvitia.
Este o energie ce induce bucuria de a trai, ne vorbeste de placeri, satisfactii, este o energia ce vorbeste de absenta fricii, impacarea cu sine, este indulgenta, simpatia , intelegerea.. Fiind un zeu al legilor chiar nu trebuie sa ne miram ca nu aproba situatiile ilegale , nu apreciaza pe cei care nu profita de bunavointa lui iar uneori stie sa plateasca spectaculos acest lucru, pe cei care vrea sa-i piarda , Jupiter le ia mintile.
Jupiter simbolizeaza inalta autoritate , protectia , achizitia, profiturile materiale, bogatia, confortul, onorurile, ascensiunea pe scara materiala, ambitiile satisfacute. Jupiter intr-un semn zodiacal arata modul de expansiune , sistemul de credinte , interesul fata de educatia superioara si modul in care facem lucrurile, la scara mare . Ne vorbeste si despre incredere ,beneficii materiale .
Jupiter in Taur este o energie ce ne va indemna sa intelegem valoarea vietii , banilor si resurselor dar si a tuturor lucrurilor ce pot fi cumparate cu bani . Taurul este un semn al banilor, valorilor , Jupiter in taur aduce abundenta prin folosirea valorilor native , prin efort , rabdare , inteligenta, incapatanare in atingerea scopurilor . Filosofia de viata a lui Jupiter in Taur este practicismul , confortul , perspectiva personala , gasirea unor modalitati practice de exprimare a valorilor native . Motivatia de a face bani este incurajata de energia jupiterian in taur , adesea , poate ajuta sa investim inteligent ,cu fler si cu bun simt acolo unde succesul ne surade . In expresia sa cea mai fundamentala , energia jupiteriana in taur ar putea insemna cadouri fizice exceptionale , frumusete , putere prin caracteristicile fizice , in consecinta, in urmatorul an , putem profita de aceasta energie pentru a imbunatati si stabiliza puterea data de valorile native,de corpul nostru .Daca Venus in taur da o frumusete senzuala , aduce un puternic simt estetic dar si o sensibilizare deosebita fata de tot ce este frumos chiar daca vorbim de oameni, de lucruri, de muzica , de arta in general, Jupiter in casa lui Venus nu poate decat sa extinda aceasta frumusete impodobind-o cu o aura magnetica.
Jupiter in Taur , deci intr-un semn fix de pamant este o energie propice securitatii materiale , ideilor cu scopuri strict banesti , expansiunii talentelor native si tuturor resurselor care servesc sufletul nostru . Aceasta energie binefacatoare poate oferi mari oportunitati de crestere cand vom folosi pe deplin tot ceea ce avem mai bun in noi .
Daca Taurul este o energie a carui verb caracteristic este “ EU AM “, Jupiter in TAUR VA SCRIE ACEST VERB CU MAJUSCULE , aceasta energie isi va pune amprenta asupra aspiratiilor materiale , confortului, bucuriei de a trai , aduce expansiune si noroc prin valorile proprii , prin merit personal ,prin cultivarea dreptatii , corectitudinii . Jupiter in taur ne spune intr-un limbaj clar ca “ ne face bogati material si spiritual” doar prin AUTO-VALOARE , PRIN MERITE PERSONALE SI PRIN INCAPATANARE COMBINATA CU EFORT PENTRU ATINGEREA UNUI TEL .
Trebuie sa fim atenti la ce ne dorim sa avem , acest Zeu pune un accent deosebit pe maretie ,vise mari ,eforturi uriase , in semnul de pamant al Taurului , acest zeu ne poate da “ bogatii intr-un capacel sau intr-o galeata “ , trebuie sa fim atenti sa nu cerem prea putin , anumite capacitati se manifesta atunci cand ne intindem si obtinem mai mult . Jupiter in Taur guverneaza legea atractiei , ne reaminteste ca banii sunt de fapt tot o energie care trebuie sa circule liber si pe care noi nu trebuie sa o blocam din dorinta de a acumula cat mai mult fara a da mai nimic. Noi trebuie sa dam ca sa primim , este esential sa acceptam ambele parti ale procesului de a da si de a primi bani, valori .
Jupiter in Taur ne va invata in urmatoarea perioada despre “valoare “ , binele atrage tot bine , rautatea va atrage tot rautate ,recunostinta in fata vietii atrage tot recunostinta . Notiunea de daruri si daruire are o puternica caracteristica jupiteriana iar in semnul de pamant al taurului , aceasta notiune capata valoare , stabilitate ,dreptate ,frumusete . Jupiter in Taur ne spune ca ne va face bogati dar in baza propriei definitii a bogatiei ,ce inseamna de fapt bogatia?
In harta natala ,fiecare aveti semnul taurului ce guverneaza un domeniu de viata , fiecare aveti semnul sagetatorului ce guverneaza un alt domeniu de viata , fiecare aveti semnul pestilor ce guverneaza un alt domeniu de viata ,in aceste zone , Jupiter in urmatoarea perioada va poate raspune la intrebarea “ce inseamna o viata bogata ?”, cum vedeti bogatia si la va foloseste. Cu Jupiter in Taur , adevarata bogatie nu consta numai in bani , degeaba ai bani daca “ valoarea proprie “ nu stie sa pretuiasca demn energia banului . Jupiter in Taur aduce noroc prin generozitate , practicism, eforturi grele , entuziasm si bucurie de a trai . Arta , talentul artistic pot crea frumuseti peste tot in urmatoarea perioada , ne vom bucura de lux , confort , securitate ,ne vom folosi toate simturile pentru a ne bucura de viata ,vom cultiva un mare simt al umorului si ne vom bucura de lucrurile fine in viata . Aceasta energie ne va invata despre stabilitate , despre utilizarea banilor si resurselor pentru a-i ajuta pe ceilalti dar si pe noi insine , vom avea capacitatea de a vedea imaginea de ansamblu si de a constru un adevarat imperiu cu sigla acestei imagini . Simtul sigurantei atrage norocul in urmatoarea perioada , cu cat vomfi mai siguri pe noi cu atat mai norocosi vom fi, trebuie sa invatam sa nu devenim excesivi deoarece norocul nu va sta cu noi . Jupiter in Taur aduce succes, avere dar care trebuiesc folosite cu intelepciune si generozitate ,in acest fel, vom continua sa ne bucuram de influenta acestei energii .
Ideograma lui Jupiter este semiluna deasupra crucii materiei , reprezinta triumful omului ( semiluna ) asupra experientelor pamantesti ( cruce ) prin intelegerea dobandita prin aceste experiente.
sursa:Adriana Tudosa
Vio
Vio
ADMIN
ADMIN

Mesaje : 1269
Data de inscriere : 13/04/2011
Localizare : AICI...cu voi!

https://vvvv.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum