LA SUETA CU VIO/TO CHATTING WITH VIO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
ColorClock
TATAL NOSTRU
DOAMNE AJUTA!
CALENDAR ORTODOX
CURRENT MOON
CARTEA ZILEI

HOROSCOP ZILNIC
DICTIONAR DE VISE
BANCUL ZILEI
MUZIC PLAYLIST AT MIX.POD


MusicPlaylist
at

Ultimele subiecte
» Remedii pentru pielea cu arsuri solare
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyMier Iul 11, 2012 1:20 pm Scris de adina frentiu

» Parfumuri
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyLun Iul 09, 2012 7:48 pm Scris de Cosmina

» ODRASLE DE VEDETE,PICATE LA BAC
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyLun Iul 09, 2012 7:43 pm Scris de Cosmina

» Ce se intampla in corp cand bem apa?
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyJoi Iul 05, 2012 11:43 pm Scris de Dexter

» 2012
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyJoi Iul 05, 2012 11:40 pm Scris de Dexter

» HOROSCOP SAPTAMANAL URANIA
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyLun Iul 02, 2012 11:31 pm Scris de Vio

» ASTROMESAJE
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyLun Iul 02, 2012 11:22 pm Scris de Vio

» ASTRELE IN IULIE 2012
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyLun Iul 02, 2012 11:19 pm Scris de Vio

» Cate iubiri mari ai in viata
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyLun Iul 02, 2012 3:58 pm Scris de astroline

» Comorile ascunse din visele noastre
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyLun Iul 02, 2012 3:47 pm Scris de astroline

» Briefing astrologic
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyLun Iul 02, 2012 3:43 pm Scris de astroline

» LUNA PLINA IN CAPRICORN SI ZOIILE
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyDum Iul 01, 2012 7:45 pm Scris de Vio

» Taramul nemuritor:HUNZA
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyDum Iul 01, 2012 6:58 pm Scris de monna123

» Ce mananci/bei acum?
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyDum Iul 01, 2012 6:48 pm Scris de Cosmina

» Sunt sexy barbatii cu chelie?
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptySam Iun 30, 2012 6:15 pm Scris de Kora

» Gradina mea in iunie,prima luna de vara
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyVin Iun 29, 2012 11:51 pm Scris de STOIANOV

» Mistere
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyVin Iun 29, 2012 11:36 pm Scris de STOIANOV

» Particulele care te tin in viata chiar daca nu respiri.
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyVin Iun 29, 2012 2:01 pm Scris de Dexter

» SCHIMBAREA LA FATA A LUMII-PLANETELE GRELE IN ACTIUNE!
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyMier Iun 27, 2012 2:29 pm Scris de Vio

» LUNA PLINA IN CAPRICORN -3 IUL.2012 ORA 21.51 ORA ROMANIEI-:O LUMINA IN NOAPTEA INTUNECATA A SUFLETULUI NOSTRU"
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyMier Iun 27, 2012 2:21 pm Scris de Vio

» VENUS IN MERS DIRECT-27 IUN.2012 ORA18.07 ORA ROMANIEI
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyMier Iun 27, 2012 2:18 pm Scris de Vio

» Sanzienele-sarbatoarea soarelui si a dragostei
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyDum Iun 24, 2012 11:33 pm Scris de JENI2

» despre...cum sa devii mai tanara!
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyDum Iun 24, 2012 7:31 pm Scris de Larisa

» ptr.un plus de racoare in casa ta..
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyDum Iun 24, 2012 7:25 pm Scris de Larisa

» INFORMATIE VITALA!!!!!
Esti superstitios??daca da,intra AICI!! EmptyVin Iun 22, 2012 7:29 pm Scris de Dexter

LA SUETA CU VIO
UTILE
TOP-SITEURI - Cele mai vizitate siteuri astazi LA SUETA CU VIO Top66 Statistici TOP-RO - Top siteuri din Romania ClickLink.ro director web Page Ranking Tool LinkPro - Director Web
Website counter
TV ONLINE

Esti superstitios??daca da,intra AICI!!

2 participanți

In jos

Esti superstitios??daca da,intra AICI!! Empty Esti superstitios??daca da,intra AICI!!

Mesaj Scris de Dexter Dum Mai 22, 2011 4:24 pm

Superstitii cu pisica

Esti superstitios??daca da,intra AICI!! Normalpisicaneagra

* Pisica neagra care va taie drumul este in aproape toate tarile semn de ghinion, cu exceptia Insulelor Britanice, unde pisica neagra aduce noroc! Motivul pentru care unii nu suporta pisicile negre este pentru ca, in trecut, pisicile de aceasta culoare erau considerate a fi ajutoarele vrajitoarelor si prietenele raului.

* Daca iti intra in casa o pisica tigrata sau una cenusie, e semn ca vei intra in posesia unei mari sume de bani.

* Pisicile pot prezice vremea:
- daca o pisica stranuta, atunci vine ploaia.
- daca pisica sta cu spatele la foc, se apropie furtuna.
- daca pisica isi ascute ghearele de piciorul mesei, e semn de imbunatatire a vremii.
- daca isi ascute ghearele de covor, anunta vant.
- daca isi spala urechea cu laba, anunta ploaie.
- daca pisica priveste prelung pe geam, anunta ploaie.
- daca pisica doarme cu toate labutele sub ea, anunta vreme rea.

* Daca dai cu piciorul intr-o pisica, vei suferi de reumatism exact la acel picior.

* Daca ineci o pisica, vei muri inecat.

* Aduce noroc sa vezi o pisica alba cand te duci la scoala.

* Aduce ghinion sa vezi o pisica alba noaptea.

* Daca o pisica neagra se indreapta spre tine e semn de noroc, dar daca iti taie calea, ia norocul cu ea.

* Se zice ca o pisica nu trebuie sa stea in preajma unui nou nascut pentru ca „ii suge suflarea”.

* O pisica pe un vapor aduce noroc.

* Daca o pisica neagra taie calea unui alai de inmormantare, se zice ca un alt membru al acelei familii va muri curand.

* Aduce noroc sa ai pisica neagra in casa, sa atingi o pisica neagra, sa iti intre in casa o pisica neagra, sa te intampine o pisica neagra la usa cuiva, sa vezi trei pisici negre la rand.

* Aduce ghinion sa vezi o pisica neagra dimineata devreme, sa iti intoarca spatele o pisica neagra, sa fugaresti o pisica neagra.

* Daca o persoana bolnava vede doua pisici batandu-se, e semn de moarte.
Dexter
Dexter
MODERATOR GLOBAL
MODERATOR GLOBAL

Mesaje : 191
Data de inscriere : 30/04/2011
Localizare : Terra

Sus In jos

Esti superstitios??daca da,intra AICI!! Empty Superstitii cu animale... pasari si insecte

Mesaj Scris de Dexter Mar Mai 31, 2011 9:37 pm

* Cainii pot prezice schimbarile de vreme. Daca vezi un caine mancand iarba, tavalindu-se pe podea sau scarpinandu-se exagerat de mult, atunci cu siguranta va ploua.

* Daca vezi un caine alb inainte de amiaza, e semn bun.

* Aduce noroc sa fii urmarit pana acasa de un caine strain.

* Aduce ghinion sa vezi un caine latrand dis de dimineata.

* Daca un caine urla la usa, e semn de moarte.

* Daca un caine scanceste cand s-a nascut un copil, acel copil va avea o viata grea.

* Superstitiile spun ca e bine sa intalnesti turme de vaci pe drum.

* Daca vacile stau asezate in iarba inalta, e semn de vreme buna.

* Daca vacile stau apropiate, atunci vremea se va inrautati.

* Caii albi sunt intotdeauna considerati aducatori de noroc, fie ca ii vezi, fie ca ai unul.

* Un cal cu „sosete” albe si cel cu stea in frunte sunt cu atat mai mult considerati norocosi.

* Daca un grup de cai sta cu spatele la un palc de arbori sau tufe, inseamna ca va veni furtuna.

* Iepurii sunt considerati aducatori de noroc, la fel cum un piciorus de iepure este un talisman de noroc.

* Daca vrei sa ai o luna buna de acum incolo, nu uita sa spui in prima zi a lunii respective „iepure alb” de trei ori cand te trezesti.

* In timpul Pastelui, iepurasul aduce mici cadouri si oua de ciocolata.

* Liliecii sunt animale de care oamenilor, de obicei, le este frica, de aceea sa omori un liliac este semn de ghinion, si cu atat mai mult este semn de moarte iminenta daca un liliac iti intra in casa.

* Aduce noroc sa fii lovit de un liliac.

* Un liliac vazut ziua e semn rau.

* Daca un liliac zboara in spatele tau, inseamna ca cineva vrea sa te dezamageasca sau sa te insele.

* Unii cred ca un os de liliac le poate aduce noroc, de aceea pot tine unul mereu in buzunar.

* Nu e bine sa omori un paianjen.

* E semn bun sa vezi un paianjen tesandu-si panza, pentru ca ai putea sa-ti cumperi haine noi foarte curand.

* Daca o plasa de paianjen iti cade intamplator pe fata sau pe haine, atunci vei primi bani.

* Se mai spune ca panza de paianjen opreste sangerarea daca este pusa direct pe rana, amestecata cu praf si saliva ta.

* Un paianjen coborat pe firul sau din tavan sau aparut pe perete, indica vesti sau chiar musafiri.

* O albina intrata in casa este semn bun, dar aduce ghinion sa omori o albina in casa ta. ‘

* Buburuzele sunt considerate aducatoare de noroc daca ti se aseaza in palma.

* Nu omori o buzuruza, ca aduce ghinion.

* Aduce noroc sa gasesti o buburuza.

* Daca numeri punctele negre de pe aripile buburuzei, vei afla cate luni norocoase vei avea de acum incolo.

* Daca primul fluture pe care il vezi intr-un an este alb, vei avea noroc tot anul.

* Trei fluturi zburand impreuna este un semn bun.

* Un greiere sau o broasca ce intra in casa aduc ghinion.

* Sa omori un greiere aduce ghinion.

* Cand te duci la pescuit, nu numara pestii pe parcurs, altfel nu mai prinzi niciun peste.

* Aduce ghinion sa vezi o bufnita ziua.

* Daca vezi trei pescarusi zburand impreuna direct spre tine, atunci cineva din familie va muri curand.

* Nu e bine sa omori o vrabie. Se zice ca sunt purtatoarele spiritelor celor morti.

* E semn rau un singur porumbel pe acoperis.

* Daca o pasare se indreapta spre tine in zbor, e semn bun.

* O pasare intrata in casa e semn rau, prevesteste moarte.

* O pasare care bate in geam este semn de moarte.

* Ciorile sunt considerate semne rele.

* Aduce noroc sa pui fotografii, ornamente sau ale elemente de decor reprezentand elefanti in fata usii.

* E semn bun daca o musca iti intra in casa sau daca iti cade in mancare sau bautura.

* Nu omori o randunica, e semn rau!
Dexter
Dexter
MODERATOR GLOBAL
MODERATOR GLOBAL

Mesaje : 191
Data de inscriere : 30/04/2011
Localizare : Terra

Sus In jos

Esti superstitios??daca da,intra AICI!! Empty Penele albe, semnele prin care cei morti vor sa ne spuna ca ei inca traiesc

Mesaj Scris de Dexter Dum Aug 14, 2011 2:50 pm

Esti superstitios??daca da,intra AICI!! Pene-albeAtunci cand pierdeti pe cineva drag, cautati cai prin care sa vi se confirme faptul ca cei decedati inca mai traiesc. Unii au gasit aceasta confirmare prin intermediul penelor albe. Se pare ca aceste pene albe apar la anumite persoane care se gasesc la cei trecuti in lumea umbrelor. Iata cateva intamplari, prin care se demonstreaza ca aparitia penelor albe nu e chiar intamplatoare.

Povestea 1

Gloria, o cunoscuta prezentatoare radio-TV din Marea Britanie, si-a pierdut fiica, pe nume Caron. Iata ce ne spune:

“Imi aduc aminte ca eram in piscina, toti facand baie. Cand m-am uitat jos, la marginea piscinei, am vazut o pana alba si uscata si atunci m-am gandit imediat: ‘O, Dumnezeule! Cred ca e Caron, care vrea sa vada cum se descurca acesti copii.”


Povestea 2

Un anonim ne povesteste urmatoarele:

“Mama mea a murit de curand. A fost momentul cel mai de cumpana din viata mea. Dupa inmormantare, cand verisoara mea pleca, mi-a spus sa ma uit dupa o pana alba. Nu am mai auzit acest lucru pana acum. Oricum, astazi, la 2 saptamani dupa ce mama mea a murit, m-am urcat in masina, iar la picioarele mele se afla o frumoasa…pana alba! Cred ca e un semn prin care mi se arata ca mama mea e OK”.


Povestea 3

O alta anonima ne spune urmatoarele:

“Mi-am pierdut brusc sotul in decembrie 2010, fara sa am vreo sansa in a-mi lua la revedere de la el. Am fost devastata de atunci, dar m-am intalnit cu cateva pene albe. Cred ca acesta este felul in care el vrea sa-mi spuna ca totul este OK. Am pus o pana alba in jurnalul meu si-o pastrez si acum.”

Povestea 4

La fel, un alt anonim ne povesteste:

“Sora mea a murit acum cativa ani, la varsta de 17 ani. Nu vazusem niciodata in casa noastra vreo pana alba, dar ele au inceput sa apara zilnic, la cateva saptamani dupa ce sora a murit. Nu am fost o persoana prea religioasa, dar am luat acest lucru ca pe un semn. Cand trebuia sa plec de acasa cateva saptamani mai tarziu, pentru a ma duce la facultate, am gasit o pana alba uriasa pe geanta mea, iar alta era prinsa pe usa masinii mele!

Cand lucrurile mergeau mai prost, penele albe apareau. Ele apareau si in camerele caminului unde stateam, lucru care nu se intamplase vreodată inainte. Cred ca aceste pene sunt semne care imi spun ca sora mea este OK.”


Povestea 5

Julie ne spune:

“Buna, mi-am pierdut mama pe 13 februarie 2011, iar in ultima saptamana am descoperit cel putin 5 pene albe. Sper din tot sufletul ca acesta e un semn.”

Voi aveti povestiri asemanatoare?
Dexter
Dexter
MODERATOR GLOBAL
MODERATOR GLOBAL

Mesaje : 191
Data de inscriere : 30/04/2011
Localizare : Terra

Sus In jos

Esti superstitios??daca da,intra AICI!! Empty Re: Esti superstitios??daca da,intra AICI!!

Mesaj Scris de bluefreya Vin Sept 02, 2011 4:52 am

referitor la superstitii, am unele momente in care am sentimentul ca ceva rau se v-a intampla...si desi nu-mi place sa o recunosc...m-am convins ca e adevarat;
de ex: intr-o zi inainte sa lec de acasa aveam un feeling cum ca aveam sa patesc ceva...si in acea zi eram sa mor ..eram in masina cu cineva si la impactul produs in timpul accidentului am fost usor ranita...
bluefreya
bluefreya
STELUTA
STELUTA

Mesaje : 10
Data de inscriere : 01/09/2011

Sus In jos

Esti superstitios??daca da,intra AICI!! Empty Re: Esti superstitios??daca da,intra AICI!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum