LA SUETA CU VIO/TO CHATTING WITH VIO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
ColorClock
TATAL NOSTRU
DOAMNE AJUTA!
CALENDAR ORTODOX
CURRENT MOON
CARTEA ZILEI

HOROSCOP ZILNIC
DICTIONAR DE VISE
BANCUL ZILEI
MUZIC PLAYLIST AT MIX.POD


MusicPlaylist
at

Ultimele subiecte
» Remedii pentru pielea cu arsuri solare
CREZI SAU NU... EmptyMier Iul 11, 2012 1:20 pm Scris de adina frentiu

» Parfumuri
CREZI SAU NU... EmptyLun Iul 09, 2012 7:48 pm Scris de Cosmina

» ODRASLE DE VEDETE,PICATE LA BAC
CREZI SAU NU... EmptyLun Iul 09, 2012 7:43 pm Scris de Cosmina

» Ce se intampla in corp cand bem apa?
CREZI SAU NU... EmptyJoi Iul 05, 2012 11:43 pm Scris de Dexter

» 2012
CREZI SAU NU... EmptyJoi Iul 05, 2012 11:40 pm Scris de Dexter

» HOROSCOP SAPTAMANAL URANIA
CREZI SAU NU... EmptyLun Iul 02, 2012 11:31 pm Scris de Vio

» ASTROMESAJE
CREZI SAU NU... EmptyLun Iul 02, 2012 11:22 pm Scris de Vio

» ASTRELE IN IULIE 2012
CREZI SAU NU... EmptyLun Iul 02, 2012 11:19 pm Scris de Vio

» Cate iubiri mari ai in viata
CREZI SAU NU... EmptyLun Iul 02, 2012 3:58 pm Scris de astroline

» Comorile ascunse din visele noastre
CREZI SAU NU... EmptyLun Iul 02, 2012 3:47 pm Scris de astroline

» Briefing astrologic
CREZI SAU NU... EmptyLun Iul 02, 2012 3:43 pm Scris de astroline

» LUNA PLINA IN CAPRICORN SI ZOIILE
CREZI SAU NU... EmptyDum Iul 01, 2012 7:45 pm Scris de Vio

» Taramul nemuritor:HUNZA
CREZI SAU NU... EmptyDum Iul 01, 2012 6:58 pm Scris de monna123

» Ce mananci/bei acum?
CREZI SAU NU... EmptyDum Iul 01, 2012 6:48 pm Scris de Cosmina

» Sunt sexy barbatii cu chelie?
CREZI SAU NU... EmptySam Iun 30, 2012 6:15 pm Scris de Kora

» Gradina mea in iunie,prima luna de vara
CREZI SAU NU... EmptyVin Iun 29, 2012 11:51 pm Scris de STOIANOV

» Mistere
CREZI SAU NU... EmptyVin Iun 29, 2012 11:36 pm Scris de STOIANOV

» Particulele care te tin in viata chiar daca nu respiri.
CREZI SAU NU... EmptyVin Iun 29, 2012 2:01 pm Scris de Dexter

» SCHIMBAREA LA FATA A LUMII-PLANETELE GRELE IN ACTIUNE!
CREZI SAU NU... EmptyMier Iun 27, 2012 2:29 pm Scris de Vio

» LUNA PLINA IN CAPRICORN -3 IUL.2012 ORA 21.51 ORA ROMANIEI-:O LUMINA IN NOAPTEA INTUNECATA A SUFLETULUI NOSTRU"
CREZI SAU NU... EmptyMier Iun 27, 2012 2:21 pm Scris de Vio

» VENUS IN MERS DIRECT-27 IUN.2012 ORA18.07 ORA ROMANIEI
CREZI SAU NU... EmptyMier Iun 27, 2012 2:18 pm Scris de Vio

» Sanzienele-sarbatoarea soarelui si a dragostei
CREZI SAU NU... EmptyDum Iun 24, 2012 11:33 pm Scris de JENI2

» despre...cum sa devii mai tanara!
CREZI SAU NU... EmptyDum Iun 24, 2012 7:31 pm Scris de Larisa

» ptr.un plus de racoare in casa ta..
CREZI SAU NU... EmptyDum Iun 24, 2012 7:25 pm Scris de Larisa

» INFORMATIE VITALA!!!!!
CREZI SAU NU... EmptyVin Iun 22, 2012 7:29 pm Scris de Dexter

LA SUETA CU VIO
UTILE
TOP-SITEURI - Cele mai vizitate siteuri astazi LA SUETA CU VIO Top66 Statistici TOP-RO - Top siteuri din Romania ClickLink.ro director web Page Ranking Tool LinkPro - Director Web
Website counter
TV ONLINE

CREZI SAU NU...

5 participanți

In jos

CREZI SAU NU... Empty CREZI SAU NU...

Mesaj Scris de CATY Joi Mai 12, 2011 12:28 pm

Nu stiu daca am postat bine aici,daca nu...sa fie mutata rubrica acolo unde trebuie.
As vrea sa purtam o discutie despre cartile de ghicit; daca credeti in cartile de ghicit;cum v-au influientat ele viata;daca ati facut etalari care s-au implinit desi au fost facute online;in care etalari credeti mai mult:cele reale sau online sau si,si?
As vrea sa ne povestim experientele de viata legate de acest lucru.
Este o provocare...acum ramane de vazut daca raspundeti sau nu ei.

Cum este si normal, incep eu prima.

Desi la inceput eram sceptica,pe parcurs am inceput sa cred in asa ceva pentru ca niste interpretari ale lui Vio(cu carti online) s-au adeverit.
Am inceput sa caut site-ri de gen tocmai din dorinta de a afla raspunsuri la niste intrebari care ma chinuiau si la care,evident, nu aveam raspuns.
Desi ai mei imi spuneau ca ma amagesc,ca nu sunt Dumnezeu acele carti ca sa imi spuna mie viitorul,ca nu are calculatorul de unde sa stie ce se va intampla cu mine pe parcursul vietii,eu am continuat sa cred in ele tocmai pentru ca,coincidenta sau nu,ele s-au adeverit in mare parte.
Nu credeam niciodata ca o persoana din viata mea ma va cauta si totusi in etalari s-a vazut asta;nu credeam pentru ca persoana respectiva mi-a spus ca nu ma iubeste si intrerupsesem relatia de un an de zile.Dupa un an m-a cautat dar eu nu am putut sa dau curs unei relatii frumoase asa cum spuneau cartile pentru ca deja imi pierdusem speranta ca voi mai fi cu el si m-am implicat in alta relatie,acea cu C pentru care fac etalari acum si imi iese ca voi fi cu el din nou.
Ceea ce am constatat eu de-a lungul timpului este ca,atunci cand se repeta o idee in etalari,ea se implineste pana la urma;poate asta ma face sa cred ca acest C se va intoarce la mine desi, pe moment, este imposibil deoarece am intrerupt total legatura.
REPET,ETALARILE FACUTE PANA ACUM SI CARE S-AU ADEVERIT AU FOST FACUTE ONLINE.
Culmea este ca mi-am facut si etalari cu carti reale si acelasi lucru mi-a iesit.Sa fie oare o coincidenta sau subconstientul meu care vrea ca acele lucruri sa se intample?!

CATY
CATY
SUPER VIP
SUPER VIP

Mesaje : 1016
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 44
Localizare : LA SUETA CU VIO!

Sus In jos

CREZI SAU NU... Empty Re: CREZI SAU NU...

Mesaj Scris de Vio Joi Mai 12, 2011 1:38 pm

Tot timpu am crezut si cred in continuare in ceea ce cartile vor sa exprime intr-o etalare!

Nu cred ca pot fi influentate cartile!?Eu una, nu am "reusit"!

Un singur lucru am remarcat:atunci cand imi faceam etalari personale,ave-am un procent f.mic in feedback fata de restul persoanelor!Ce a urmat e simplu de inteles:merge-am si eu pe unde auze-am pt.a m-i se deschide cartile,sau mai nou intram pe forumuri...
Vio
Vio
ADMIN
ADMIN

Mesaje : 1269
Data de inscriere : 13/04/2011
Localizare : AICI...cu voi!

https://vvvv.forumgratuit.ro

Sus In jos

CREZI SAU NU... Empty Re: CREZI SAU NU...

Mesaj Scris de Greieras Joi Mai 12, 2011 1:50 pm

Eu cred in ambele variante de ghicit in carti,online si cu carti adevarate.Totusi,nu folosesc etalarile online,decat daca nu am cartile respective sau daca ma grabesc.Am observat ca daca am cartile,etalarile online nu mai sunt la fel de precise.
Imi amintesc 2 etalari online la care am avut feedback:una era in legatura cu gasirea unui loc de munca.Eu aplicasem ptr alt job si cartile imi ziceau ca voi obtine un alt job ,la care nici nu visez dar ca este part-time.Asa a fost! A doua etalare online,a fost generala(ptr o luna de zile) si luandu-ma dupa cursurile lu' Treppner,am "citit" ca voi fi impreuna cu un barbat care are probleme financiare si cu alcoolul,ca ma voi muta si voi face credit la banca...In perioada aia eram singura,nu cunosteam barbati care sa aiba probleme cu alcolul,nu imi doream sa ma mut si nici de credit la banca nu ma gandeam,pur si simplu nu aveam nevoie.Pana la sfarsitul lunii,l-am cunoscut pe fostul sot,cu care m-am casatorit in 10 zile(ce o fi fost in capul meu?),el are probleme cu alcolul dar le-a ascuns f bine,am facut credit la banca si m-am mutat din apartamentul in care locuiam...
Cu cartile adevarate,am multe feedback-uri,dar nu cu toate tipurile de carti(poate ca nu le interpretez eu bine).Totusi,am f multe pachete de tarot si nu pot ghici decat cu cateva dintre ele,Anna K si Rider Waite (varianta belgiana),mai sunt cateva pachete de tarot de la care am avut feedback-uri dar nu la fel ca la cele numite de mine.Poate este faptul ca nu ma inspira sau...nu stiu,eu dau in mod normal doar cu astea doua perechi de tarot,daca vreau sa am feedback.Pur si simplu,nu am incredere in celelalte.Feedback-uri am f multe,atat la etalarile cu tarot,lenormand si alte cateva oracole despre care nu s-a vorbit pe forum.
Greieras
Greieras
SUPER MEMBRU
SUPER MEMBRU

Mesaje : 119
Data de inscriere : 03/05/2011
Varsta : 49
Localizare : Antwerpen

Sus In jos

CREZI SAU NU... Empty Re: CREZI SAU NU...

Mesaj Scris de CATY Sam Mai 21, 2011 6:27 pm

Credeti sau nu in asa numitele ,,vrajitoare''?

Stim ca exista asa numite ,,ghicitoare'', femei care vor sa insele oamenii,sa profite naivitatea lor.
Mai zilele trecute citeam in ziar despre o ghicitoare care il prezicea ca Blaga ca castigator al partidului PDL si chiar spunea ca i-a iesit asta in carti de mai multe ori.
Realitatea a fost insa alta,scotandu-l invingator pe Boc.

Voi ce parere aveti?Ati cunoscut astfel de ,,ghicitoare''?
CATY
CATY
SUPER VIP
SUPER VIP

Mesaje : 1016
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 44
Localizare : LA SUETA CU VIO!

Sus In jos

CREZI SAU NU... Empty Re: CREZI SAU NU...

Mesaj Scris de madame Dum Mai 22, 2011 5:00 am

Da, mi s-a intamplat sa merg la "ghicitoare" si sa-mi spuna doar prostii. Nimic din ce mi-a spus nu s-a intamplat dar am mers si la o ghicitoare unde abia peste ani mi-am dat seama ca tot ce imi spusese atunci s-a implinit. Bineinteles ca am cautat-o, mi-a mai ghicit dar nu a mai fost ca prima data. Acum lua foarte multi bani si o interesa mai mult castigurile materiale. Cred ca nici nu-si mai dadea silinta sa vada ceva in carti sau cafea. Alta care sa-mi spuna la fel de bine cum a facut-o ea la inceput nu am mai gasit cu toate ca as vrea sa mai dau peste cineva la fel.
madame
madame
SUPER MEMBRU
SUPER MEMBRU

Mesaje : 350
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 59
Localizare : Iasi

Sus In jos

CREZI SAU NU... Empty Re: CREZI SAU NU...

Mesaj Scris de CATY Joi Aug 11, 2011 1:45 pm

CU CONVINGERE POT SPUNE ACUM CA DACA AM PREFERAT PANA IN PREZENT SA MA AMAGESC,DE ACUM INCOLO NU SE VA MAI INTAMPLA ACEST LUCRU-MA REFER LA GHICIT.
CATY
CATY
SUPER VIP
SUPER VIP

Mesaje : 1016
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 44
Localizare : LA SUETA CU VIO!

Sus In jos

CREZI SAU NU... Empty Re: CREZI SAU NU...

Mesaj Scris de monik Joi Aug 11, 2011 4:01 pm

Din start ai spus "asa numitele" vrajitoare, deci imi este clara parerea ta. Eu nu stiu ce fac aceste persoane, ce rezultate au, insa niciodata nu as apela la vreun ritual de acest gen. Parerea mea este ca mai bine spui Tatal nostru si mergi mai departe...
monik
monik
SUPER MEMBRU
SUPER MEMBRU

Mesaje : 181
Data de inscriere : 13/04/2011
Localizare : Arad

Sus In jos

CREZI SAU NU... Empty Re: CREZI SAU NU...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum