LA SUETA CU VIO/TO CHATTING WITH VIO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
ColorClock
TATAL NOSTRU
DOAMNE AJUTA!
CALENDAR ORTODOX
CURRENT MOON
CARTEA ZILEI

HOROSCOP ZILNIC
DICTIONAR DE VISE
BANCUL ZILEI
MUZIC PLAYLIST AT MIX.POD


MusicPlaylist
at

Ultimele subiecte
» Remedii pentru pielea cu arsuri solare
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyMier Iul 11, 2012 1:20 pm Scris de adina frentiu

» Parfumuri
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyLun Iul 09, 2012 7:48 pm Scris de Cosmina

» ODRASLE DE VEDETE,PICATE LA BAC
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyLun Iul 09, 2012 7:43 pm Scris de Cosmina

» Ce se intampla in corp cand bem apa?
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyJoi Iul 05, 2012 11:43 pm Scris de Dexter

» 2012
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyJoi Iul 05, 2012 11:40 pm Scris de Dexter

» HOROSCOP SAPTAMANAL URANIA
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyLun Iul 02, 2012 11:31 pm Scris de Vio

» ASTROMESAJE
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyLun Iul 02, 2012 11:22 pm Scris de Vio

» ASTRELE IN IULIE 2012
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyLun Iul 02, 2012 11:19 pm Scris de Vio

» Cate iubiri mari ai in viata
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyLun Iul 02, 2012 3:58 pm Scris de astroline

» Comorile ascunse din visele noastre
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyLun Iul 02, 2012 3:47 pm Scris de astroline

» Briefing astrologic
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyLun Iul 02, 2012 3:43 pm Scris de astroline

» LUNA PLINA IN CAPRICORN SI ZOIILE
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyDum Iul 01, 2012 7:45 pm Scris de Vio

» Taramul nemuritor:HUNZA
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyDum Iul 01, 2012 6:58 pm Scris de monna123

» Ce mananci/bei acum?
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyDum Iul 01, 2012 6:48 pm Scris de Cosmina

» Sunt sexy barbatii cu chelie?
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptySam Iun 30, 2012 6:15 pm Scris de Kora

» Gradina mea in iunie,prima luna de vara
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyVin Iun 29, 2012 11:51 pm Scris de STOIANOV

» Mistere
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyVin Iun 29, 2012 11:36 pm Scris de STOIANOV

» Particulele care te tin in viata chiar daca nu respiri.
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyVin Iun 29, 2012 2:01 pm Scris de Dexter

» SCHIMBAREA LA FATA A LUMII-PLANETELE GRELE IN ACTIUNE!
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyMier Iun 27, 2012 2:29 pm Scris de Vio

» LUNA PLINA IN CAPRICORN -3 IUL.2012 ORA 21.51 ORA ROMANIEI-:O LUMINA IN NOAPTEA INTUNECATA A SUFLETULUI NOSTRU"
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyMier Iun 27, 2012 2:21 pm Scris de Vio

» VENUS IN MERS DIRECT-27 IUN.2012 ORA18.07 ORA ROMANIEI
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyMier Iun 27, 2012 2:18 pm Scris de Vio

» Sanzienele-sarbatoarea soarelui si a dragostei
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyDum Iun 24, 2012 11:33 pm Scris de JENI2

» despre...cum sa devii mai tanara!
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyDum Iun 24, 2012 7:31 pm Scris de Larisa

» ptr.un plus de racoare in casa ta..
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyDum Iun 24, 2012 7:25 pm Scris de Larisa

» INFORMATIE VITALA!!!!!
Sunt sexy barbatii cu chelie? EmptyVin Iun 22, 2012 7:29 pm Scris de Dexter

LA SUETA CU VIO
UTILE
TOP-SITEURI - Cele mai vizitate siteuri astazi LA SUETA CU VIO Top66 Statistici TOP-RO - Top siteuri din Romania ClickLink.ro director web Page Ranking Tool LinkPro - Director Web
Website counter
TV ONLINE

Sunt sexy barbatii cu chelie?

2 participanți

In jos

Sunt sexy barbatii cu chelie? Empty Sunt sexy barbatii cu chelie?

Mesaj Scris de STOIANOV Vin Iun 29, 2012 11:46 pm

Are un barbat cu o chelie stralucitoare aceeasi alura seducaatoare ca unul cu un par bogat?


Sunt sexy barbatii cu chelie? Shutterstock-51899089-m
Invariabil, barbatii simt o mare angoasa legata de pierderea parului. Absolut firesc! Cui ii place sa se descompleteze pe drumul vietii, pierzand par, dinti, sau cine mai stie ce?

Cu exceptia kilogramelor in plus, orice pierdere este dureroasa. Dar cel putin nu este sigur ca, odata cu parul, barbatii si-ar pierde si sex-appeal-ul. Parerile femeilor sunt impartite, dupa cum se pare...
Sunt sexy barbatii cu chelie? Shutterstock-43056724cut

DA
Barbatii cu chelie au mai mult testosteron, iar eu subscriu la asta.

Angela Sandu are 34 de ani si locuieste in Bucuresti cu sotul ei Ninel, pe care il alinta Nini, si cu cei doi copii gemeni, Robert si Silviu, care au implinit 8 ani.
Sotul meu avea foarte mult par cand l-am cunoscut, dar la varsta de 30 de ani a inceput sa il piarda, fapt care nu a deranjat insa pe niciunul dintre noi. De fapt, cred ca arata mai bine acum fiindca s-a maturizat si a devenit un barbat incantator, increzator si sexy.

Sex-appeal-ul nu tine numai de aspectul fizic, ci si de felul de a fi. Tocmai de aceea n-am fost niciodata obsedata de aspectul fizic. Toti o sa ajungem cu riduri si foarte putin par intr-o zi si as prefera sa imbatranesc langa un om care are o personalitate placuta decat cu unul care s-a bazat toata viata pe coama lui leonina si incearca sa-si ascunda acum peticul de chelie cu o tunsoare din aceea in care parul este crescut lung pe o parte si pieptanat apoi peste partea golasa a capului. Cred ca Ninel arata bine pentru ca e fericit cu mine si se simte bine in propria piele. Nu ai nevoie de par cand esti genul acela de om. Uitati-va la Bruce Willis sau Andre Agassi. Poate sa zica cineva ca nu emana sex-appeal?

Se spune ca barbatii cu chelie au mai mult testosteron si sunt sigura ca sotul meu e de acord cu asta, iar eu sunt gata sa subscriu la orice studiu pe aceasta tema. Un par bogat arata bine atunci cand esti tanar, dar odata ce se grizoneaza pare ca striga: „barbat varstnic“. Daca este foarte scurt sau lipseste de tot, nu atrage atentia.

Desigur, exista optiunea sa il vopsesti, dar as prefera un barbat chel unuia care sta periodic aplecat peste cada, cu un prosop in jurul gatului, purtand manusi de cauciuc. Nu mi se pare deloc masculin. Si apoi, prefer sa fiu eu cea care cheltuieste o avere pe coafor si careia ii ia ore bune sa se pregateasca de o iesire.
Sunt sexy barbatii cu chelie? Shutterstock-795952cut

NU
Daca parul unui barbat cade, oare ce se va mai imputina?
Carmen Bacescu este din Constanta, are 42 de ani, este casatorita de 15 ani cu Petre si au impreuna doi copii: un baiat Luca si o fetita Silvia.
O tunsoare e ca un costum scump pentru un barbat. Face o mare diferenta. Daca esti chel, trebuie sa fii foarte aratos ca sa compensezi lipsa de par. Cheliile nu sunt atractive deloc. Sunt denivelate, pistruiate, arse de soare vara si stau deasupra stratului de grasime de la ceafa, adica tot ce nu vreau sa vad.

Si sa nu mai vorbesc despre transpiratie, care pe un cap chel este evidenta si neatragatoare. Toata lumea transpira, dar as prefera sa vad un barbat cu par umed decat unul cu broboane de sudoare peste tot.

Cred ca barbatul perfect ar trebui obligatoriu sa aiba par capilar. Mereu a fost asa. Fetitele mici citesc povesti despre printi cu par frumos, lung, des si sanatos, calare pe un armasar alb. Doar Shrek apare chel ca o bila, calarind un magar. Ne face sa radem desigur, este haios, dar ce fata ar vrea sa sfarseasca maritandu-se cu Shrek?

Parul este si un semn de tinerete si virilitate. De altfel, eu nu ma pot opri sa ma intreb atunci cand vad un barbat chel: daca parul lui cade, ce altceva este pe cale sa se imputineze? Apoi chelia te si imbatraneste. Uitati-va la cuplul princiar din Anglia, la printul William. Sunt convinsa ca multe femei au avut, ca si mine, o senzatie neplacuta vazand imaginile cu varful golas al capului princiar, la nunta.

Din aceasta cauza cred ca pare mai in varsta decat este, iar acum fratele lui, Harry, care are parul mare, este cel sexy. Probabil femeile le spun partenerilor lor pe cale de a deveni spani ca barbatii cu chelie sunt sexy, dar cred ca e o minciuna de complezenta. Nici un barbat nu vrea sa isi piarda parul. Daca voiau, nu mai cheltuiau mii de lei pe sutele de produse impotriva caderii parului sau pe transplanturile de par.
STOIANOV
STOIANOV
MODERATOR
MODERATOR

Mesaje : 118
Data de inscriere : 08/06/2011
Varsta : 49

Sus In jos

Sunt sexy barbatii cu chelie? Empty Re: Sunt sexy barbatii cu chelie?

Mesaj Scris de Kora Sam Iun 30, 2012 6:15 pm

Iubitul meu face parte din aceasta categorie si il consider fffffff.sexy.....
Kora
Kora
STELUTA
STELUTA

Mesaje : 11
Data de inscriere : 05/03/2012
Varsta : 58

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum